Desird Tasarım Ar-Ge olarak, %100 yerli sermaye ile 2008 yılında İstanbul’da elektronik alanında Ar-Ge ve tasarım hedefiyle kurulduk. 2012 yılı itibari ile Antalya Teknokent’te ihracat ağırlıklı çalıŞmalarımıza start verildi. 2018 yılı itibari ile Antalya Serbest Bölgede üretim tesislerimizi büyüterek üretime devam edildi. 2019 yılında Aspendos Ar-Ge merkezimizi devreye alarak Ar-Ge altyapımızı güçlendirerek çalıŞmalarımıza devam etmekteyiz. Devam eden ve teslim ettiğimiz projelerle elde edilen ürünler 66 ülkede kullanılmaktadır. Gerek üniversitelerle iŞ birliği yaparak, gerek kendi danıŞmanlık hizmetlerimizle Amerika ve Japonya‘nın da dahil olduğu ülkelere de Ar-Ge projeleri ihraç etmenin gururunu yaŞıyoruz. Yurt içi ve yurt dıŞı müŞterilerimizle yapılan projelerde; ihtiyaç duyulan ürün veya sistemleri temel düzeyde ele alıp; donanım tasarımından, gömülü yazılımına, seri üretim sürecinden, teknik desteğine kadar tüm adımlarda hizmet vermekteyiz. Akademik düzeyde eğitimli, Elektrik, Elektronik, Makine, Mekatronik, Endüstri Mühendisliği, Endüstri ürünleri Tasarımı gibi farklı alanlarda uzmanlaŞmıŞ kadromuzla çok disiplinli projelere cevap verebilmekteyiz. TOBB’un “En Hızlı Büyüyen 100 Şirket” listesinde üst üste 5 (beŞ) yıl yer almanın gururunu yaŞıyoruz.

Etkin Kalite yönetim sistemimiz ve Kalite süreçlerimizle 2019-2020 yıllarını 1,06 ppm hata seviyesi ile kapattık.

Hedeflerimizi; kısa vadede Ar-Ge ve Kurumsal altyapıyı güçlendirmek, orta vadede Uluslararası iŞ birliklerini artırmak, uzun vadede ise Küresel marka olup, standartları belirlemek olarak tanımladık.

Enerji, Otomotiv, Medikal, Savunma ve Endüstriyel gibi sektörlere anahtar teslim projeler üretmekteyiz. Ağırlıklı ihracatımızı Enerji sektörü (Oil&Gas) için geliŞtirdiğimiz haberleŞme kartları oluŞturmaktadır. 66 ülkeye ulaŞan motor sürücü bazlı çözümlerimiz ile Asansör kapı kontrol kartları, Raylı Sistemler için PAKS (Peron Ayırıcı Kapı Sistemi), Metro araç kapı kontrol kartları, özelleŞtirilmiŞ Servo Sürücüler yapmaktayız. Bunların dıŞında Nesnelerin İnterneti (IoT) bazlı akıllı ev aletleri, akıllı Şehirler için çözümlerimizin sayısı her geçen gün artmaktadır.

Japonya ile ortak yürütmekte olduğumuz manyetik alanda çalıŞan geleceğin asansörlerine 15 yılı aŞkın çalıŞmaktayız. Japonya’ya yaptığımız yatırımlar ile, kendi patentlerimize sahip olduğumuz Lineer Motor teknolojisi ile çok kabinli asansör projesinin sertifikasyon sürecini Kyoto üniversitesi Uji kampüsünde baŞlatmıŞ bulunmaktayız. Projenin 2025 öncesinde kullanıma baŞlanması hedeflenmektedir.

Gerek ulusal gerek uluslararası yürüttüğümüz projelerle ülkemizin yüklü elektronik kart tasarım ve üretim konusunda yerini iyileŞtirmek ve güçlendirmek istiyoruz

Resim4

Hizmet Verdiğimiz Konular

 • Gömülü Sistem Yazılım GeliŞtirme Hizmeti
 • Donanım ve PCB Tasarım Hizmeti
 • Seri üretimler için Test ve Arıza Tespit Cihazları Tasarım ve üretim Hizmeti
 • Nesnelerin İnterneti
 • Yüklü Elektronik Kart İmalatı (SMD, THT Dizgi, Montaj, Test)
 • DC / BLDC – Fırçalı /Fırçasız DC Motor Sürücü Tasarım ve üretim Hizmeti
 • PMSM – Sabit Mıknatıslı Senkron Motor Sürücüsü Tasarım ve üretim Hizmeti
 • LM – Lineer Motor ve Sürücüsü Tasarım ve üretim Hizmeti
 • 3 Faz Motor Sürücüler Tasarım ve üretim Hizmeti
 • IoT Wi-Fi/2G/NbIoT çözümler: Sanayi 4.0, Enerji dağıtım, Beyaz EŞya, Akıllı Ev, Akıllı Şehir, Asansör vb.
 • Kestirimci Bakım için IoT çözümler
 • Sonlu Elemanlar Analizi Hizmeti

Bizimle İletiŞime Geçin

Aspendos

Genel Müdürlük ve Ar-Ge Merkezi
Desird Tasarım Ar-Ge A.Ş.
Mehmetçik Mah. Aspendos Bulvarı No:99/A MuratpaŞa / ANTALYA
Tel : +90 (242) 226 26 01
Faks : +90 (242) 226 26 01
e-posta : info@desird.com

Fabrika

Fabrika, Serbest Bölge Şubesi:
Desird Tasarım Ar-Ge  A.Ş.
Liman Serbest Bölge Mah. 4. Sok.
No:8 Konyaaltı / ANTALYA
Tel : +90 (242) 226 26 01
Faks : +90 (242) 226 26 01
e-posta : info@desird.com

yenibolge

Ofis, Serbest Bölge Şubesi:
Desird Tasarım Ar-Ge A.Ş.
Liman Serbest Bölge Mah. 4.Sok.
No: 14 Konyaaltı / ANTALYA
Tel : +90 (242) 226 26 01
Faks : +90 (242) 226 26 01
e-posta : info@desird.com

Asya Ofisi: 
Desird International Pte Ltd
89 Short Street #08-06 Golden Wall Centre S(188216) Singapur
e-posta : info.sg@desird.com